Par budžetu

FinanceVisiem uzņēmumiem ir centrs, ap ko viss koncentrējas un tas ir viņu budžets. Bez budžeta, uzņēmumi nevar tikt ļoti tālu. Perspektīva plānošana un pilnīga kontrole par to finansēm ir ļoti svarīgi uzņēmuma pastāvēšanai.

Kāpēc ģimenēs tas ir atšķirīgi? Protams, ģimenes nav finanšu iestādes, bet bez pamata finanšu zināšanām un pamata budžeta kā uzņēmumiem, ģimenes arī var nonākt finanšu bankrota priekšā ar vēl sliktākām sekām, nekā uzņēmumiem.

Budžets ir rakstisks finanšu plāns, kas ir līdzīgs navigatoram. Tāpat kā navigators var Jūs aizvest uz Jums vajadzīgo vietu, budžets var palīdzēt Jums plānot savas finanses, lai Jūs tiktu pie vajadzīgā mērķa. Finanšu plānā ir ietverts Jūsu mērķis un darbības, kas Jums būs jāveic, lai šo mērķi sasniegtu. Tajā sīki būs pamanāmas pazīmes, kas Jums jāmeklē, lai saprastu, vai Jūs virzāties pareizajā virzienā pret savu mērķi. Tas satur arī piezīmes un norādes, kas nosaka Jūsu rīcību dažādos gadījumos. Tāpat kā karte, Jūsu finanšu plāns arī norāda vietas, no kā izvairīties. Vietas, kas varētu būt dārgas un varētu traucēt Jums sasniegt savu mērķi. Budžets pavada finanšu plānu, un tā pamatā ir 1) Jūsu ienākumi un 2) Jūsu mērķi. Budžets atskaitās par visiem Jūsu ienākumiem un norāda Jums virzienu, vai nu to iztērēt vai iekrāt. Tāpat kā karte uzved Jūs uz pareizā ceļa, budžets notur Jūs un Jūsu naudu uz ceļa.

Esiet godīgi, atjauninot savu budžetu katru nedēļu. Atbrīvojiet tam laiku. Jūs drīz būsiet ceļā uz patiesu finansiālo brīvību!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *