Vai jautāt pēc algas pielikuma?

Lielākā daļa cilvēku baidās no šādas iespējas – vienkārši aiziet pie sava priekšnieka un aci pret aci pateikt, ka vēlies algas paaugstinājumu. Taču ja jums tik tiešām tāds ir nepieciešam un uzskatāt, ka saņemat pārāk mazu atalgojumu, par Jūsu izdarīto un paveikto darbu, tad Jūs bez nekādiem sirds pārmetumiem varat pieprasīt algas paaugstinājumu.

Ja Jums nav nekādi tieši pierādījumi, ka citās darba vietās maksā vairāk, tad nāksies iztikt ar savu personīgo izteikumu ar kuru apliecināsiet, kādēļ Jums ir nepieciešams palielināt algu. Tas nebūt viegli, taču labāk ir pamēģināt, nekā nedarīt neko, vai ne? Ejot pie sava priekšnieka vai bosa, Jums ir jābūt atbilstošā apģērbā un paskatā.

Nevienam priekšniekam nepatīk, ja pret viņu izturas ar necieņu, tātad pats galvenais – izskatīties modram un būt atbilstoši saģērbtam. Tālāk seko uzvedība, ētikas normas ievērošana un pats galvenais – atļaujiet runāt savam priekšniekam, nepārtrauciet viņu. Ļoti svarīgi ir ievērot tieši pēdējo noteikumu, ja vairākkārtīgi pārtrauksiet savu priekšnieku, tad viņš uzskatīs, ka izturaties pret viņu necienīgi, respektīvi uz algas pieaugumu varat necerēt. Nākamais solis – pārdomājiet savu sakāmo un dariet to ļoti rūpīgi. Katrs vārds, ko teiksiet priekšniekam, būs no svara, tāpēc tiem jābūt ļoti atbilstošiem un koncentrētiem par to, kāpēc tieši Jums būtu jābūt lielākai algai, nekā piemēram Jūsu kolēģiem. Argumentējiet savu sakāmo, jo tieši argumentācija ir tas, kas priekšniekiem ir vajadzīga!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *