Turpinot par naudu – 2017

Nauda ir katra dzīves sastāvdaļa. Neatkarīgi no tā cik daudz mums ir naudas un kā ar to apejamies, mums katram ir saskarsme ar budžetu. Tas nosaka to, kā mēs rīkojamies un cik daudz tērējam visdažādāko vajadzību un vēlmju apmierināšanai. Budžets ir gan valstij gan uzņēmumiem, gan katram no mums. Viss kas atšķir šos budžetus ir līdzekļu daudzums un vajadzības, kuras no šī budžeta ir jāapmierina.

nauda

Katram no mums ir savas vēlmes un vajadzības. Tās ir atkarīgas no ļoti daudziem faktoriem un nav noteiktas visiem vienādas. Vienam var būt pilnīgi nepieciešami līdzekļi sporta zāles apmeklēšanai, cits var šādu naudas lietojumu uzskatīt par muļķīgu. Svarīgi nav tas kur un kā lietojam naudu, bet gan kā mēs plānojam šo lietojumu. Varam iztērēt naudu arī pilnībā bez mērķa, bet, ja esam šo naudas summu iekļāvuši un paredzējuši savā budžetā, tad tas nav nekas briesmīgs.

Ģimenes budžets un katra personīgais budžets var būt ļoti cieši saistīts, bet tiem ir jābūt un par tiem ir jādomā. Ja jūs savā ģimenes budžetā ieliekat pilnībā visus ģimenes ienākumus, katrs no ģimenes locekļiem var justies nepatīkami. Šāda situācija var novest pie konfliktiem, no kuriem ir iespējams izvairīties. Ja katram paliek daļa naudas personīgajā budžetā, var radīt maksimāli auglīgu augsni ģimenes attīstībai visās jomās.

Mums katram patīk, ja kabatā ir nauda. Tas kā šo naudu iegūstam un kā tērējam ir atsevišķs jautājums, bet šī nauda vai budžets mums katram ir nepieciešama. Tā sniedz neatkarību un drošību. Ja mums ir šis budžets, tad varam atļaut sev dažus pirkumus, varam izklaidēties, varam sevi iepriecināt. Protams, šis budžets ir jāveido tieši tā pat kā jebkurš cits budžets. Pretējā gadījumā, viss tiek iztērēts un nav līdzekļu citām vajadzībām.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *